XERION s pásovým podvozkom a motorom s emisnou normou Stage V.

 

Nový systém traktora s pásovým podvozkom je k dispozícii v nasledujúcich verziách: XERION TRAC TS 5000 a 4500 s 530 k / 390 kW alebo 490 k / 360 kW. Pásové pojazdové ústrojenstvo od holandského dodávateľa Zuidberg je namontované s pásmi CAMS so šírkou 30 "/ 762 mm. To zvyšuje stopu stroja o 25% v porovnaní s najširšou jednoduchou pneumatikou.

Pásy sú navrhnuté tak, aby poskytli spoľahlivú ťažnú silu a minimalizovali tlak na pôdu v takmer akýchkoľvek podmienkach. Pásové pojazdové ústrojenstvo vybavené závesným systémom sa perfektne prispôsobí terénu a zaisťuje maximálny komfort vodiča, ak je kombinované s odpružením kabíny.

XERION TRAC TS má hmotnosť 24 t. Celková povolená hmotnosť vozidla na ceste je max. 30 t. A k tomu majú všetky verzie stroja vonkajšiu šírku menšia ako 3 m.

 

 

 

Nový XERION 4200 je poháňaný TRU OM 470, čo zvyšuje výkon motora o necelých 30 k na 462 k / 340 kW v porovnaní s traktorom XERION 4000. To dáva traktoru výrazne vyššiu rezervnú kapacitu pre pohon pomocných zariadení, napríklad pre rozmetania hnoja. S prechodom na nový emisný štandard majú motory MTU OM 471 v traktore XERION 5000 a 4500 tiež vyššie krútiace momenty v rozsahu nízkych a stredných otáčok motora.

Systém dodatočnej úpravy výfukových plynov - obsahujúci DOC, DPF a SCR - je pohodlne umiestnený po obryse traktora. To zaručuje, že technológia regulácie emisií v nových modeloch traktora XERION nebráni vodičovi vo výhľade. Interval údržby pre nové motory sa predlžuje na 1000 hodín, čo je dvojnásobok oproti predchádzajúcim sériám. Olejová mierka bola nahradená senzorom hladiny oleja a potrebným doplňovaním, ktoré sa zobrazuje v počítači CEBIS.

 

 

 

Kabína je teraz vybavená lakťovou opierkou s integrovanou multifunkčnou pákou CMOTION a dotykovou obrazovkou CEBIS, ktorá je známa u traktorov AXION a ARION. 12" displej poskytuje jasný prehľad o celom nastavení stroja a umožňuje priamy prístup k riadeniu, prenosu a nastaveniu hydrauliky. Rovnako ako ovládanie dotykovej obrazovky aj funkčné tlačidlo na ovládacej páke CMOTION a lakťovej opierke môže byť voľne pridelené. Nová domovská obrazovka zobrazuje všetky jednotlivo priradené funkčné tlačidlá na prvý pohľad a umožňuje rýchlu kontrolu hladiny motorového oleja z kabíny. Individuálne nastavenie každého vodiča môže byť uložené na USB a prenesené do iného traktora XERION.

 

Viac informácii sa dozviete na tomto odkaze - https://www.special.claas.com/cl-pw-cz/produkty-claas/traktory/xerion5000-4200-hrc_2020_special?subject=KG_cz_CZ

 

AGROTIM spol. s r. o.

Komárovská 138
Zemplínska Nová Ves - Zemplínsky Klečenov 076 16

Tel.: 056/ 679 86 20
Tel./Fax: 056/ 679 86 88
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Copyright © 2018 AGROTIM spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.