AXION 900 TERRA TRAC k dispozícii v dvoch modeloch

 

CLAAS predstavuje AXION 960 TERRA TRAC (445 k / 327 kW) a AXION 930 TERRA TRAC (355 k / 261 kW) - prvý polopásový traktor s plným zavesením.

Kľúčovou novinkou je začlenenie zaveseného pásového systému TERRA TRAC, založeného na technológii, ktorú CLAAS používal u kombajnov po dobu viac ako 20 rokov. Koncept polopásového traktora TERRA TRAC ponúka veľkú flexibilitu. Poskytuje vysokú ťažnú silu bez ohľadu na to, aké sú podmienky pôdy alebo terénu a zároveň umožňuje použitie ťahaného alebo pripojeného náradia aj pri veľmi malej prevádzkovej rýchlosti. So zavesenými pásmi a so zavesenou prednou nápravou kombinuje AXION 900 TERRA TRAC výhody pásového traktora, čo sa týka trakcie a ochrany pôdy s pohodlím bežného traktora. Vďaka jeho individuálne zaveseným valcom garantuje systém pásového pojazdového ústrojenstva TERRA TRAC vždy optimálny kontakt s pôdou a maximálnu kontaktnú plochu. Vďaka tomu je traktor AXION 900 TERRA TRAC pohodlný a efektívny pri jazde na ceste aj na poli. Aj keď ide rýchlosťou až 40 km/h.

 

 

 

 

Zadná náprava traktora AXION bola podstatne upravená tak, aby pojala pásové pojazdové ústrojenstvo TERRA TRAC. Špeciálne navrhnuté podpery pre TERRA TRAC boli nainštalované namiesto držiaka nápravy pre zadné kolesá. Tieto držiaky prekonávajú výškový rozdiel, umožňujú celkový rozsah vyklopenia 23° a chránia hnací hriadeľ. Aby boli vhodné pre traktory, bolo aj pojazdové ústrojenstvo TERRA TRAC špeciálne upravené požiadavkam na ťažkú trakčnú prácu; prenos vnútri pásového podvozku bol posilnený na prenos vyšších krútiacich momentov a veľkosť hnacích kolies bola zväčšená. Špeciálne navrhnuté trecie bloky na hnacom kolese spoľahlivo prenášajú hnaciu silu na pás a súčasne zaisťujú dôkladné samočistenie kontaktných plôch. Vďaka inteligentnému systému riadenia pohonu je pásové pojazdové ústrojenstvo schopné vykonávať obratné manévre. Vodič môže aktivovať podporu riadenia v počítači CEBIS, aby nastavil stupeň.

 

 

 

AXION 900 TERRA TRAC je k dispozícii so šírkou 18 "(457 mm), 25" (635 mm), 29 "(735 mm) a 35" (890 mm). So všetkými štyrmi šírkami pásov vonkajšia šírka traktora zostáva v limite prepravnej šírky do troch metrov. AXION TERRA TRAC má prevádzkovú hmotnosť 16,5 t. To umožňuje povolenú celkovú váhu traktora 22T, čo umožňuje nosnosť 5,5 t. S pásovým ústrojenstvom TERRA TRAC je možné nastaviť svetlú výšku traktora. V počítači CEBIS je možné nastaviť rôzne výšky v rozsahu 120 mm. To umožňuje nastaviť napríklad ťažný bod náradia do optimálnej polohy nad výšku spojovacieho bodu náradia. Okrem začlenenia pásového pojazdového ústrojenstva TERRA TRAC pozmenil CLAAS aj dizajn a pozíciu palivovej nádrže. Tá má teraz kapacitu 860 litrov, čo je ideálne pre dlhé pracovné dni.

 

Viac informácii sa dozviete na tomto odkaze - https://www.special.claas.com/cl-pw-cz/produkty-claas/traktory/axion_terra_trac?subject=KG_cz_CZ


AGROTIM spol. s r. o.

Komárovská 138
Zemplínska Nová Ves - Zemplínsky Klečenov 076 16

Tel.: 056/ 679 86 20
Tel./Fax: 056/ 679 86 88
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Copyright © 2018 AGROTIM spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.